באר שבע: הבדלים בין גרסאות בדף
תוכן שנמחק תוכן שנוסף
Vladislav22 (שיחה | תרומות) ←ברכבת: עדכון בנושא התחבורה |
Yagilalter (שיחה | תרומות) |
||
שורה 399:
=== באוטובוס ===
התחנה המרכזית אשר שוכנת בחלקו הדרומי של מרכז העיר משרתת את תחבורת האוטובוסים הבין עירוניים מאילת ועד כרמיאל.
====לבאים מתל אביב====
מתל אביב לבאר שבע קיימים ארבעה קווי אוטובוס.
*קו 353 שהוא קו מאסף ועוצר לאורך ישובים רבים בדרך ועל כן נסיעה בו לא מומלצת בכלל.
*קו 369 שהוא קו מאסף מהיר ועוצר בדרכו לבאר שבע ביבנה, קריית מלאכי וקריית גת.
*קו 370 שהוא קו ישיר מהתחנה המרכזית בתל אביב לבאר שבע.
*קו 380 שהוא קו ישיר ממסוף 2000 בתל אביב לבאר שבע. קו זה פחות תדיר מקו 370.<br>
מחיר הנסיעה בקווים 370 ו 380 הוא 15 ש"ח.
====לבאים מירושלים====
מירושלים ישנם שני קווי אוטובוס כאשר האחד מאסף והשני מהיר.
*קו 446 הוא קו מאסף מירושלים לבאר שבע ועובר דרך צומת שמשון, קריית מלאכי וקריית גת בדרכו לבאר שבע. על כן לא מומלץ לנסוע את הקו לכל אורכו. הנסיעה בו כדאית מיעדי הביניים בהם עוצר הקו.
*קו 470 הוא קו ישיר מירושלים לבאר שבע עם עצירות ביניים מעטות ביותר.<br>
מחיר הנסיעה בקו 470 הוא 27 ש"ח.
====מאשקלון====
מאשקלון קיימים ארבעה קווים לבאר שבע.
*קווים 361 ו 363 שהם קווים מאספים. הקווים נכנסים לתוך שדרות ונתיבות בדרכם לבאר שבע. ההבדל בין שני הקווים הוא במקטע שבין אשקלון לשדרות כאשר קו 363 מבצע את המקטע המהיר יותר.
*קו 364 שהוא דומה לקו 363 אך הקו לא נכנס לתוך שדרות ונתיבות ועל כן מסלולו מהיר יותר. זהו הקו התדיר מבין ארבעת הקווים בין אשקלון ובאר שבע.
*קו 464 שהוא קו ישיר בין אשקלון לבאר שבע ופועל בשעות העומס בלבד.<br>
מחיר הנסיעה בקווים אלו הוא 20.50 ש"ח.
====מאשדוד====
מאשדוד קיימים שלושה קווים לבאר שבע.
*קו 348 שהוא קו מהיר יחסית בין אשדוד לבאר שבע. זהו הקו התדיר מבין השלושה.
*קו 360 שהוא קו מהיר לבאר שבע אך קו זה אינו תדיר.
*קו 368 שהוא קו מאסף בין אשדוד לבאר שבע.<br>
מחיר הנסיעה בקווים אלו הוא 21 ש"ח.
===מדימונה, ערד וים המלח===
מדימונה מגיעים קווים 48, 49 ו 56 כאשר קווים 48 ו 56 מגיעים לאיזור התחנה המרכזית וקו 49 ממשיך צפון מערבה עד אצטדיון טרנר. מחיר הנסיעה בקווים אלו הוא 10.50 ש"ח.<br>
מערד מגיעים קווים 386, 387 ו 388. קו 388 תדירותו גבוהה אך זהו קו מאסף. קווים 386 ו 387 הינם מהירים יותר אך פחות תדירים.<br>
מים המלח ועין בוקק מגיע קו 384. קו זה עובר גם דרך ערד בדרכו לבאר שבע.<br>
===מאילת===
מאילת קיימים שלושה קווי אוטובוס. מכל אחד מארבעת הקווים ניתן לשמור מקום.
*קו 392 שהוא קו מאסף העובר דרך מצפה רמון וכביש 12 בדרכו לאילת. קו זה ארוך יותר מהשלושה האחרים עקב מסלול נסיעתו בכביש 12. קו זה מלא בחיילים בשעות היום השונות ועל כן מומלץ לשמור מקום.
*קו 397 שהוא קו מאסף בין תל אביב לאילת אך קצר מקו 392 ונוסע דרך דימונה וכביש 90.
*קו 797 שהינו קו ישיר לאילת ללא עצירות ביניים פרט לעצירה בפונדק עין יהב.<br>
מחיר הנסיעה בקווים אלו הוא 51.70 ש"ח.
== תחבורה בעיר ==
|